Budowanie relacji z dzieckiem, recenzja kosmetyków NIVEA Baby Emolienty

Dziecko, LIFESTYLE, Zdrowie i pielęgnacja

Budowanie relacji z dzieckiem, recenzja kosmetyków NIVEA Baby Emolienty

Matkę z dzieckiem łączy niesamowita więź, relacja, którą trudno opisać słowami. To właśnie dzięki temu możliwe jest instynktowne zrozumienie potrzeb, całkowite oddanie i poświęcenie potomstwu. Więź tworzy się już w matczynym łonie, by później móc dojrzeć i stawać się coraz silniejsza. Udowodniono, że wzajemne relacje pomiędzy rodzicami, a dzieckiem we wczesnym okresie rozwoju tworzą podstawy jego funkcjonowania społecznego i emocjonalnego. Mając tego świadomość staram się, aby jakość moich relacji z synem była jak najlepsza.

 

Stworzenie więzi jest kluczowym aspektem rozwoju, który ma ogromne znaczenie dla dalszego życia człowieka.

nivea baby

Mama z uśmiechem na twarzy to wizerunek jaki powinno widzieć dziecko. Nasze pozytywne nastawienie, odpowiedni ton głosu i radość wpływają na jego samopoczucie. Chyba nie ma nic gorszego jak wiecznie zmęczona, rozdrażniona i niezadowolona kobieta-matka. Dlatego tak ważne jest świadome macierzyństwo, dojrzałość emocjonalna i odpowiednie przygotowanie. Wiem, że samo „bycie” z dzieckiem w domu nie wystarczy. Potrzeby maleństwa nie ograniczają się do suchej pieluchy, pełnego brzuszka i czystego ubranka. Trzeba dawać siebie, być w każdej sytuacji, na każdą potrzebę. A przecież w tym czasie matka sama może przechodzić bardzo trudne chwile, np. zmęczenie, wyczerpanie, depresję. Ważne jest więc wsparcie męża oraz najbliższej rodziny, by młoda  mama mogła skupić się tylko na dziecku.

Już od samego rana, podczas porannej toalety (która stała się u nas rytuałem) staram się okazywać czułość. Delikatny dotyk, ciepłe słowa pozwalają cieszyć się chwilą. Choć później jest czas na przygotowanie śniadania, nie odtrącam dziecka, które oczekuje matczynych ramion. Trzymam na rękach lub w nosidle i daję bliskość. Rozmawiam z nim i choć synek nie potrafi jeszcze nic odpowiedzieć, świetnie gestykuluje. Chcę tworzyć atmosferę, w której wszystkie emocje dziecka są akceptowane i dobrze rozumiane. Wiadome jest, że prowadzenie domu to również obowiązki. Nie mogę jednak zaniedbać potrzeb maluszka. Staram się poświęcić mu maksymalną ilość uwagi.

Owszem, mam dylemat wracając do domu- sprzątanie, czy zabawa. Prawie zawsze wybieram wspólnie spędzony czas. Już dawno pożegnałam perfekcjonizm. Rozrzucone po całym salonie zabawki mnie nie przerażają, a świadczą jedynie o aktywnie spędzonym dniu mojego dziecka. Niezwykle ważne są dla mnie wieczory i codzienna kąpiel. To chwila tylko dla nas, beztroska zabawa i niejednokrotnie zachlapana łazienka. Później pielęgnacja małego ciałka, balsamowanie i ciepły dotyk matczynych rąk.

relacja matki i dziecka

Z pewnością relacja matki z synem jest zupełnie inna, aniżeli matki z córką. W przypadku kobiet- wspólne zajęcia, tematy i tzw. kobiece sprawy pozwalają na stałą, bliską więź. Relacja łącząca matkę z synem zmienia się w trakcie dorastania dziecka. Jak na samym początku znaczenie matki jest wprost proporcjonalne do poczucia bezradności dziecka, w późniejszym czasie jej rola maleje. Dziecko staje się coraz bardziej samodzielne i niezależne. Jednak cały czas potrzebuje miłości. Zaspokajanie potrzeby bliskości, ciepła i bezpieczeństwa sprawia, że maluch uczy się kochać, dobrze czuje się na świecie i tworzy pierwsze modele relacji z innymi ludźmi.

 

Podstawą tworzenia dobrej więzi jest szacunek dla uczuć, emocji i potrzeb dziecka. Szacunek ten sprawia, że już w niemowlaku widzimy małego człowieka, który ma prawo do takiego traktowania, jakiego sami oczekujemy od innych. Nigdy nie dawałam dziecku się „wypłakać”, nie czekałam aż samo się uspokoi. Płacz odbieram jak wołanie o pomoc- maluch płacze bo mnie potrzebuje. Staram się więc być uosobieniem ciepła i bezwarunkowej miłości. Aby dziecko czuło bezpieczeństwo, dostawało czułość i uwagę. Choć pewnie nie robię nic wyjątkowo, zawsze o tym pamiętam. Nie jest wcale tak łatwo dbać o dom, małżeństwo, a przy tym pracować na pełen etat i budować właściwe relacje z potomstwem. Wszystko wymaga czasu.

relacja matki z dzieckiem

 

Od niedawna stosujemy linię kosmetyków Nivea Baby Emolienty. Emolient to preparat, który natłuszcza i nawilża skórę. Na powierzchni naskórka wytwarza się warstwa lipidowa, chroniąca przed utratą wilgoci. Dzięki warstwie okluzyjnej sprawiają, że woda nie odparowuje ze skóry dziecka. Emolienty mogą być używany od pierwszych dni życia. Są szczególnie dedykowany skórze z problemami (głównie w AZS) oraz noworodkom, niemowlakom i małym dzieciom.

Wynika to z różnic w budowie skóry- u dzieci jest ona dużo cieńsza, a przez to bardziej podatna na czynniki zewnętrzne, przesuszenie (odparowanie wody) i infekcje.

linia nivea emolienty

Obecnie stosujemy całą linię, a skóra Janka jest miękka, niezwykle delikatna i wypielęgnowana.

 

EMULSJA DO KĄPIELI NIVEA BABY EMOLIENTY

emolienty nivea opinia

Kto stosował tego typu preparat wie, że nie ma on nic wspólnego z płynem do kąpieli. Nie pieni się, a natłuszcza. Zabarwia wodę na mleczny kolor i ma delikatny zapach. Łagodnie myje, odżywia skórę dziecka, zapobiegając podrażnieniom i swędzeniu. Naturalne lipidy Omega-6 i masło shea zawarte w preparacie, uzupełniają równowagę lipidową skóry, przywracając tym samym fizjologiczną barierę ochronną. Po kąpieli skóra dziecka jest nawilżona, jedwabista i miękka w dotyku. Właściwie nie wymaga stosowania nawilżającego mleczka.

ŁAGODZĄCY ŻEL DO MYCIA CIAŁA I WŁOSÓW NIVEA BABY EMOLIENTY

 opinia o emolientach nivea

Ma podobną konsystencję do klasycznego żelu, jednak nie pieni się tak intensywnie. Delikatnie myje, a przy tym nie wysusza. Zapewnia łagodną pielęgnację bez podrażnień. Zdecydowanie jeden z lepszych jakie do tej pory stosowaliśmy.

MLECZKO INTENSYWNIE NAWILŻAJĄCE NIVEA BABY EMOLIENTY

mleczko nivea emolienty opinia

Konsystencja dość rzadka, delikatny zapach. Mleczko intensywnie nawilża, zapewnia ukojenie i ochronę. Dzięki odpowiedniej konsystencji dobrze się rozprowadza i bardzo szybko wchłania nie pozostawiając tłustej warstwy. Skóra dziecka już po pierwszym użyciu jest dobrze nawilżona.

KREM S.O.S. NIVEA BABY EMOLIENTY

krem sos nivea opinia

To mój faworyt. Bardzo intensywnie natłuszczający krem. Łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Można go stosować na całym ciele kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Warto mieć go w domu, doskonale sprawdza się na otarcia naskórka spowodowane przez czapkę, pieluszką, czy inny element dziecięcej garderoby. Można z powodzeniem stosować podczas odparzeń, miejscowego złuszczania się naskórka i w innych sytuacjach. Ten krem zagości u nas na dłużej.

 

Mam również niespodziankę! Chciałabym zaprosić Was do testowania produktów Nivea Emolienty. Aby otrzymać wybrany produkt, wystarczy kliknąć TUTAJ i wypełnić ankietę.

nivea emolienty

1 Comment

  1. Sylwia

    15 czerwca 2017 at 17:52

    Produkty Nivea są świetne i sprawdzają się zarówno dla maleńkich dzieci jak i dla trochę starszych. Są delikatne, nawilżają skórę i dzięki nim jest ona idealnie miękka, a do tego ma piękny delikatny zapach. Nie podrażnia oczu i węchu naszych pociech, a myślę, że to dla wszystkich Mam jest najważniejsze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *