Jej Historia. Czyli o kobietach które zadziwiły świat.

LIFESTYLE

Jej Historia. Czyli o kobietach które zadziwiły świat.

Burza pomysłów, chęci, pragniesz się realizować, wdrażać w życie swoje cele, jednak brak Ci motywacji i wiary w siebie? Wydaje Ci się, że mało która kobieta osiąga sukces, a siła feminizmu nadal jest zbyt słaba byś stała się tą wyjątkową? Chciałabyś by Twoja córka wiedziała, jak ważne jest własne zdanie, marzenia i upartość w dążeniu na szczyt jednak trudno Ci to udowodnić i przekazać dalej? Kobieta to ogromna siła, która potrafi zburzyć dotychczasowe przekonania. Na dowód tego przedstawiam Wam książkę “Jej historia. 50 kobiet i dziewczyn, które zadziwiły świat”. Idealny tomik na chwile zwątpienia. To tytuł, który powinien stanąć na półce każdego domu i udowadniać, że siłą jest odwaga, a przeciwności losu towarzyszą każdej z nas.

o kobietach

O matko! Ile nazwisk w tym tomiku było dla mnie obcobrzmiących! A to tak istotne osobowości dla świata! Jej Historia przedstawia krótkie biografie kobiet, pokazuje ich życie, często bardzo ubogie. Ogromną siłę i motor do działania, by w konsekwencji zdobyć sukces. To odważne przywódczynie, które walczyły dla kraju, udowadniając, że na stanowiskach władzy radzą sobie lepiej jak mężczyźni. To utalentowane artystki, które zostawiły po sobie bezcenne dzieła. To lekarki i nauczycielki, pracujące bez wytchnienia by nieść pomoc potrzebującym. To badaczki i matematyczki, których odkrycia pozwoliły wpłynąć na losy milionów ludzi. Jej Historia to niezwykle ważny dowód na to, że trzeba wierzyć w siebie, niezależnie od spojrzenia innych ludzi. Sukces z kolei nie zależy od statusu majątkowego, a ogromnych chęci i zaangażowania.

jej historia opinia

Coco Chanel. Ikona mody. Kobieta, której marzeniem było porzucenie sztywnych gorsetów na rzecz wygodnych, sportowych, a tym samym stylowych ubrań. Ta idea szybko spotkała się z aprobatą bogatych i wpływowych klientek. Coco wcześnie straciła matkę, spędziła dzieciństwo w sierocińcu, dorabiała śpiewając w paryskich kawiarniach. Założyła firmę kapeluszniczą, by później szyć i sprzedawać ubrania. Kariera rozpoczęła se od starego swetra, który przerobiła na sukienkę. Zmiana czegoś wygodnego, na coś stylowego stało się jej sposobem na modę. Coco zmieniła oblicze mody na zawsze. Jej motto”Luksus musi być wygodny, inaczej nie jest luksusem”. Do dzisiaj nazwisko Chanel kojarzone jest z elegancją, a perfumy pod tą marką nadal należą do najlepiej sprzedających się na całym świecie.

Maria Montessori. Lekarka i pedagog, która zupełnie inaczej zaczęła postrzegać potrzeby najmłodszych. Podczas pracy w klinice dla dzieci z trudnościami w nauce i chorobami psychicznymi, zauważyła, że z to brak dostępu do zabawek stanowi przyczynę nudy i zmusza do zabawy…jedzeniem. Jej motto: “Skupione na czymś dziecko to szczęśliwe dziecko”. Zmodernizowała przedszkola, dostosowując je do potrzeb małych ludzi. Wprowadziła nowy nurt w nauczaniu. Mówiła, że nauczyciele nie powinni oceniać dzieci, a okazywać akceptację, troskę i pomoc. Uważała też, że niezależnie od korzeni, wszystkie dzieci są sobie równe inteligencją. Przekonywała, że już najmłodsi zasługują na szacunek i godne traktowanie i tego się trzymała. Do dziś dnia otwierane są placówki działające zgodnie z jej szkołą. To wielka kobieta, która udowodniła, że można zmienić świat!

jej historia książka

Malala Yousafzai. Urodzona w Pakistanie w 1997 roku. Jako dziewczynka potajemnie chodziła do szkoły, ukrywała książki. Chciała się uczyć. Walczyła o wolność i edukację dla dziewcząt w Pakistanie. Dla dobra kraju, zgodziła się wystąpić w filmie dokumentalnym, obrazującym życie pod talibskimi rządami. Założyła blog “Gul Makai”, gdzie zdradzała sekrety swojego życia. W 2011 roku Malala otrzymała pierwszą pakistańską nagrodę nobla za działania na rzecz pokoju. Fakt ten nie spodobał się Talibom i w 2012 roku została postrzelona w głowę. Przeżyła mimo ciężkim obrażeniom. Leczenie i rehabiliacja miały miejsce w Anglii, gdzie Malali przeprowadziła się wraz z rodzicami. Dostała na Uniwersytet w Oksfordzie. Mimo ciągłych przeciwności, zmiany miejsca zamieszkania, Malala wciąż działała na rzecz kobiet w Pakistanie. W końcu udało się jej założyć żeńską szkołę. Udowodniła, że jedna osoba jest w stanie zmienić życie i przyszłość innych kobiet!

W skrócie przedstawiłam Wam tylko trzy postacie, których biografia tak bardzo zachwyca! Książka przedstawia ich aż pięćdziesiąt, zatem zapewnia nam niesamowite chwile na długie wieczory.

“Jej Historia”, to książka, która przedstawia kobiety podążające za swoimi marzeniami, pragnące odmienić świat bez względu na poniesione koszty. To motywator do działania i piękny dokument pełen obszernej wiedzy i prawdziwej historii. Warto do niej zajrzeć dojrzałej kobiecie, jak i młodej nastolatce, by przekonać się jak wielkie potrafiły i wciąż potrafią być kobiety! Wspaniały pomysł na prezent i kolejny tytuł do domowej biblioteczki. Znajdziecie TUTAJ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *