Kropka nad i…

Dom i Wnętrze, LIFESTYLE, Nowoczesne akcesoria

Kropka nad i…

Kiedyś pisałam, że dawno porzuciłam swój perfekcjonizm i dotychczasowe przyzwyczajenia. Stanęłam oko w oko z macierzyństwem, które to okazało się być ogromnym wyzwaniem pełnym kompromisów i poświęceń. Czy byłam na to gotowa? Absolutnie nie! Chyba każda kobieta odczuwa pewnego rodzaju zaskoczenie bo kto mówił, że maluch pragnie piersi prawie całą dobę, nie pozwala na swobodne zakupy i własne, kobiece potrzeby?

Kiedy urodziło się dziecko nie było czasu na sprzątnie, układanie i segregację. Bałagan w domu i totalne zmęczenie- tak wspominam te pierwsze miesiące. Brakowało chwili na wszystko, a o wertowaniu internetu w poszukiwaniu najlepszych dodatków i akcesoriów, nie wspomnę! Właściwie często decydowałam się na to co było na wyciągnięciu ręki- oby szybko i bez krzyku. Wówczas czułam się najlepiej i nie zarzucałam sobie braku estetyki. Właściwie miałam to w nosie. Obecnie sytuacja się znacznie zmieniła. Janek jest już całkiem dużym i mądrym chłopcem, potrafi po sobie posprzątać oraz zabawić się na kilkadziesiąt minut tak, bym mogła zająć się czymś co lubię 🙂 Czas wrócić do dawnych przyzwyczajeń. Szukam więc dodatków, które to ułatwią mi codzienne obowiązki.  Są funkcjonalne, praktyczne i współgrają z moim stylem. Sięgam głównie po ulubione marki (wówczas mam pewność, że kupując przez internet płacę za dobrej jakości produkt).

detale robią różnice

chlebak czarny brabantia

Zapewne znacie frazę- Diabeł tkwi w szczegółach,  co oznacza, że należy zwracać uwagę na drobiazgi, ponieważ to one mogą o czymś zadecydować. Czasem o wygranej w konkursie, innym razem o zdanym egzaminie, a jeszcze innym o poczuciu spełnienia i wewnętrznej satysfakcji. Wielokrotnie zadawano mi pytanie- Po co te aranżacje i zdjęcia na blogu? Dlaczego to robię? Bo lubię i to jest najlepsza odpowiedź. Tworzę coś, co mnie uszczęśliwia. Dotyczy to zarówno garderoby, jak i wnętrz. Cieszą mnie dobrze dobrane zestawienia i właściwa kolorystyka. Przyjemność sprawia mi kupowanie przedmiotów, które potrafią usprawnić naszą codzienność, a przy tym dobrze wyglądają. Oczywiście zdarzają się też fanty, które to nie mają niczego innego na celu jak po prostu efekt wizualny. Czy jestem nienormalna? Nie sądzę. Po prostu głośno o tym mówię i przyznaję się do swoich małych grzeszków. Do pasji, która mnie motywuje i daje siłę do działania. Czy czasem macie ochotę rzucić wszystko w kąt i wyjechać na kilka dni? Spokojnie, ja również. Jednak moje pasje pozwalają mi odciąć się na chwilę od problemów i codzienności. To naprawdę działa i polecam każdemu.

dodatki do kuchni

pojemnik szklany brabantia opinia

Myślałyście kiedyś o tym, że to właśnie drobiazgi są najważniejsze w naszym życiu? Przewyższają nawet wielkie wydarzenia, które to z czasem tracą swoją wagę. Ślub to z pewnością najważniejszy dzień dla każdej kobiety jednak o tym, czy później nadal będziemy czuły się szczęśliwe decydują małe rzeczy. Miłe słowo od męża, buziak na dobranoc i komplement po powrocie od fryzjera- niby nic, a jednak tak wiele. Można się bez tego obyć, a jednak tak dużo to zmienia. Wówczas wciąż czujemy się wyjątkowe i zadowolone. Do tego nowa sukienka, ulubione perfumy i mamy kolejne detale, które uszczęśliwiają. Wiem, jak ważna jest w życiu satysfakcja. To uczucie jakby dba o nasze zdrowie psychiczne i chroni przed szeregiem zaburzeń emocjonalnych. Każdy z nas musi czuć się potrzebny, doceniony i kochany. Wówczas widzimy sens w codziennych zmaganiach z rzeczywistością, bo ona potrafi zaskakiwać i to nie nie zawsze pozytywnie. Po trudnym tygodniu, problemach w pracy czasem nawet mały szczegół w postaci np. bukietu kwiatów znacznie poprawi nasz nastrój. Zatem detale są w życiu bardzo ważne i odgrywają ogromną rolę.

pojemniki do kuchni brabantia

Takich szczegółów jest znacznie więcej począwszy od zachowań i gestów, a na rzeczach materialnych kończąc. Zapewne wiele z Was zarzuci mi jak mogę pisać, że przedmioty materialne, czyli te “do kupienia” są w życiu ważne. Pewnie nie dla wszystkich i ja to szanuję. Gdyby nie moje uwielbienie do piękna, to pewnie nie rozpoczynałabym przygody z blogowaniem bo trudno pokazać tutaj wyłącznie uczucia i wartościowe zachowania. Większość zdjęć to właśnie produkty prosto ze sklepu, które pomagają, dają poczucie szczęścia i radość ze wspólnej zabawy.

 

pojemnik szklany z miarka brabantia

Czy to nie sprytnie, mieć pojemnik na makaron z miarką? Jednocześnie przechowuję i odmierzam potrzebną na jeden posiłek porcję 🙂

Na ten moment mam już swoje ulubione marki, które darzę zaufaniem i często sprawdzam nowości w dostępnym asortymencie. Wiem czego szukam i na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnych rzeczy. Jak wiecie jesteśmy w trakcie oczekiwania na nasze wymarzone M (a jest już coraz bliżej końca). Nie mogę doczekać się etapu wykańczania i aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Dlaczego? Bo daje mi to ogromne poczucie satysfakcji i przyjemności.  Zatem detale to u mnie kropka nad i… A każdy powinien robić to, co lubi. Wówczas życie jest zdecydowanie piękniejsze.

szczotka do zlewu z przyssawka brabantia

Na zdjęciach nowości od marki Brabantia.

2 komentarze

  1. Dietetyk Na Walizkach

    7 marca 2019 at 15:08

    Świetne te gadżety, na pewno mocno ułatwiają życie.

  2. Artur Michalski

    22 maja 2018 at 14:44

    Ja uwielbiam takie kuchenne gadżety, dlatego mam ich w kuchni aż nadto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *