Książka, która rozwiewa wątpliwości

Dziecko, Fajne rzeczy i gadżety, LIFESTYLE

Książka, która rozwiewa wątpliwości

Dziecko zalewa Cię pytaniami, a ty wracasz z pracy i nie masz już siły aby na nie odpowiedzieć. Z drugiej strony wiesz, że rozwiać dziecięce wątpliwości trzeba i po cichu zrzucasz ten obowiązek na swoją drugą połówkę. A może jednak chcesz pożytecznie spędzić czas ze swoim maluchem tylko nie masz pomysłu jak się za to zabrać? Od czego zacząć i jak uwzględnić każdy aspekt codziennego życia na krótkiej, wieczornej lekcji. Z pomocą przychodzi tomik: “Dlaczego?”. Nauczy i odpowie na najbardziej skomplikowane pytanie małego odkrywcy. A wszystko to w sposób jasny i klarowny, czarno na białym.

recenzja książki dlaczego

-“Mamo, czemu palce przyklejają się do pojemników z zamrożonymi produktami? Ponieważ masz mokre dłonie! Kiedy Twoje palce są pokryte choć odrobiną wody lub potu, a pojemniki znajdują się w bardzo zimnej zamrażarce, to się do nich przykleisz. Wilgoć na skórze zamarza, przytwierdzając Twoje palce do pojemnika niczym lodowy klej. Brr!”

recenzja ksiażki dlaczego

Książka składa się z sześciu działów:

 1. W kąpieli
 2. W supermarkecie
 3. Przed snem
 4. Na dworze
 5. W kuchni
 6. Wśród zwierząt gospodarskich

“Przerobione” więc mamy wszystkie najważniejsze kwestie. Uważam, że śmiało można ją czytać razem z dzieckiem, wspólnie odpowiadając na każde z pytań. Ilustracje dodatkowo potrafią zaciekawić i pomóc rozwiązać zagadkę. Nie raz sami możemy się zaskoczyć, gdy w głowie brakuje nam szybkiej i zrozumiałej dla dziecka odpowiedzi- “Mamo, a gdzie znika słońce gdy zapada zmrok?” No właśnie- Gdzie? Radzę Wam zaopatrzyć się w rozwiewający wątpliwości tomik. Przejdziemy bezboleśnie przez ten “trudny” czas.

książka dla przedszkolaka

Inne przykłady to: “Dlaczego gwiazdy migoczą?”, “Dlaczego gdy jest mokro, z ziemi wychodzą dżdżownice?” , “Dlaczego psy ciągle coś obwąchują?”.

książka przedszkolaka

Wszystkie odpowiedzi to kilkuzdaniowe wyjaśnienia niezrozumiałej  kwestii. Do tego użyty język, jak i sformułowania stanowią bardzo przystępną dla małego człowieka formę. Uzupełnienie całości stanowią ilustracje, dzięki czemu wszystko staje się dla malucha zrozumiałe.

recenzja książki dlaczego

Kilka interesujących pytań z działu- Wśród zwierząt gospodarskich: “Dlaczego konie machają ogonami?”, “Jak pszczoły robią miód?”, “Dlaczego świnie taplają się w błocie?”.

Książka po każdym dziale zawiera też ciekawostki, które to stanowią dodatkowe źródło wiedzy. Cena tej skarbnicy równa jest jakieś 35 zł. Naprawdę warto 🙂 Do kupienia TUTAJ

książka dla dziecka

pomysł na prezent na roczek

 

 

 

1 Comment

 1. Zabawki sensoryczne

  11 sierpnia 2017 at 22:49

  To naprawdę must have każdej mamy 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *