Nasz nowy sposób na codzienną dawkę sportu. Gigantyczna zabawka ogrodowa! Mammoth trampolina!

Bez kategorii, Dziecko, Fajne rzeczy i gadżety

Nasz nowy sposób na codzienną dawkę sportu. Gigantyczna zabawka ogrodowa! Mammoth trampolina!

W życiu nie spodziewałam się takiej frajdy ze skakania na (niby dziecięcej) trampolinie! Kilkanaście minut, które całkowicie zmienia samopoczucie, a dodatkowo daje moc atrakcji! Ja się przekonałam! Bo skakać warto- dla zdrowia, figury, dotlenienia organizmu, zabawy i dobrej formy. W końcu ruch to zdrowie, a kiedy łączymy go z zabawą całość tworzy cudowny duet! Przedstawiam Wam zatem naszą nową formę rozrywki- Trampolinę Goliath Mammoth. Fascynująco ogromna, niezwykle stabilna i bardzo bezpieczna. Te trzy słowa idealnie opisują nasz nowy nabytek 🙂

trampolina mammoth opinia

Co mnie podkusiło, by zdecydować się na taki gadżet? Po pierwsze- Ogromna chęć spędzania wolnego czasu RAZEM I AKTYWNIE na świeżym powietrzu, a przy tym blisko domu. Po drugie brak czasu na grupowe zajęcia fitness, a trampolina skutecznie potrafi je zastąpić. Po trzecie chciałam podarować dziecku radość, nie tylko na godzinę (do tej pory korzystaliśmy z parku trampolin), a na całe lato.

trampolina goliath

Własna trampolina pozwala też na całkowitą swobodę– niezależnie od pory dnia, zawsze możemy z niej korzystać i na niej trenować! Zatem, to nie tylko zabawka, a produkt, który zadba o naszą formę, stanie się siłownią, parkiem rozrywki i antydepresantem. Dotleni organizm, pobudzi komórki nerwowe do działania, polepszy samopoczucie i uwolni od stresu. Wiem co mówię, tym bardziej, że kobieta po porodzie, chcąc wrócić do formy, często przechodzi na rygorystyczne diety redukcyjne. Niestety tego działania znacznie ograniczają masę mięśniową, okazują się być ogromną próbą dla organizmu, który to po przebytej ciąży wymaga odżywienia i regeneracji. Tym samym konieczna jest podaż wysokiej jakości składników pokarmowych w odpowiednich ilościach. Zdecydowanie lepiej jest zatem zdecydować się na codzienny, kilkunastominutowy trening i tym sposobem spalić zbędną tkankę tłuszczową. A można to robić pod domem, w ogrodzie, nawet wówczas kiedy maluch śpi sobie spokojnie w wózku. Przy moim trybie pracy, braku czasu na cokolwiek i chęci utrzymania wagi, takie rozwiązanie wydaje się być wręcz idealne.

Dlaczego właśnie trampolina Mammoth od marki Goliath? Otóż, model ten ma 365 cm średnicy (to zatem gigantyczna trampolina, zmieszczą się na niej dwie osoby, nadaje się więc do wspólnej zabawy). Po drugie, spełnia wszystkie europejskie standardy bezpieczeństwa. Mam więc pewność, że nic się nie wydarzy, nie dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, uszkodzenia, czy przemieszczenia sprzętu. Po trzecie, siatka w trampolinie marki Goliath montowana jest po stronie wewnętrznej (w przeciwieństwie do innych modeli na rynku). Maluch nie ma kontaktu ze sprężynami, z trampoliny nie wypadnie, o nic się nie uderzy, nie zrobi sobie krzywdy. Całość ma odpowiednio dużą masę, dzięki czemu trampolina jest stabilna i odporna na porwanie przez wiatr, czy przesunięcia podczas użytkowania.

zabawa n acałego

Zatem trochę szczegółów:

Mata mocowana jest na sprężynach, które przykryte są dwustronną osłoną wypełnioną pianką (do wyboru kolor czerwony lub srebrny). Montowanie jej odbywa się przy użyciu specjalistycznego narzędzia, dołączonego do zestawu i wymaga całkiem sporo siły by zapewnić właściwe naprężenie (to zadanie zdecydowanie dla mężczyzny).

trampolina Goliath
Mocowanie maty oraz położenie siatki.

Stalowe słupki podtrzymujące wysoką siatkę mają piankowe ochraniacze- to zapewnia amortyzację przy ewentualnym uderzeniu.

Siatka jest właściwej wysokości i wytrzymałej struktury, przez co nie drze się, nie zaciąga podczas skakania. Wejście zabezpieczone jest błyskawicznym, szerokim, plastikowym, dwustronnym i dobrze działającym zamkiem w kształcie litery L z dodatkową klamrą.

trampolina goliath

Rama trampoliny jest ocynkowana, co daje odporność przed warunkami atmosferycznymi (nawet zimą!). Użyte materiały posiadają ochronę UV, przez co możemy cieszyć się nieblaknącym kolorem przez długie lata!

Kupując trampolinę Mammoth, dostajesz dożywotnią gwarancję na ramę, 5-letnią gwarancję na matę oraz 2 lata gwarancji na osłony.

trampolina goliath

Po kilkudniowym testowaniu mogę stwierdzić, że całość dopracowana jest do perfekcji, a korzystanie z domowego sprzętu niczym nie odbiega od produktów użytku publicznego. Skakać możemy wspólnie (dopuszczalne obciążenie to 120 kg). A podczas zabawy wysoka siatka zapewnia bezpieczeństwo, trampolina stabilnie stoi w miejscu, nie drgnie nawet o milimetr. Średnica 3, 6 m daje ogromny komfort i wygodę użytkowania. Dzięki czemu dwie osoby nie wpadają na siebie, a wręcz mogą się gonić 🙂 Trampolinę traktuję jako codzienną aktywność, jednak nie zachęcam Was do wspólnego skakania, jeżeli dziecko do tej pory nie korzystało z tego typu atrakcji. Chodzi mi tutaj o ryzyko zderzenia. Zawsze ono jest, choć wiadomo- im większa średnica trampoliny tym mniejsze prawdopodobieństwo wypadku. Spotkałam się z opinią, że dzieci do 6 roku życia narażone są na kontuzje, dlatego też należy zachować szczególną ostrożność. Absolutnie zakazane jest rzucanie się na siatkę, a wszelkie akrobacje zostawcie na późniejszy okres życia. Nigdy też nie zostawiajcie dziecka samego! Bo wyobraźnia malucha potrafi zaskoczyć niejednego dorosłego 🙂 Mimo wszystko moje stanowisko jest jedno- domowa, renomowana trampolina z atestami jest znacznie bezpieczniejsza aniżeli publiczny park rozrywki, gdzie dzieci jest dużo i trudno nad nimi zapanować.

trampolina goliath

Chciałabym zwrócić uwagę na sposób dostawy. Całość zapakowana jest w trzy oddzielne paczki, dzięki czemu ciężar rozłożony jest na trzy elementy (co jest pomocne przy transporcie oraz przyjmowaniu przesyłki od kuriera). W środku znajduje się obszerna instrukcja, która zawiera też warunki użytkowania i sposób konserwacji. Przedstawia też warunki gwarancji. Montaż jest prosy, choć wymaga czasu. Najlepiej jeżeli zajmą się nim dwie męskie głowy 🙂

trampolina dla dzieci

Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem trampoliny to szczerze Wam polecam nasz model. Trampolinę można nabyć w sklepie internetowym zabawkitotu.pl, lub też stacjonarnie (lokalizację najbliższego sklepu można znaleźć TUTAJ ).

1 Comment

  1. Zabawa w ogrodzie – nie tylko dla dzieci :) – zabawkitotu blog!

    10 czerwca 2019 at 15:42

    […] Przeczytaj i zobacz więcej tutaj: Opinie Trampolina Goliath Mammoth […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *