Piękny czas oczekiwania na dziecko

Bez kategorii, Ciąża, Dolegliwości w ciąży

Piękny czas oczekiwania na dziecko

Ciąża to zdecydowanie niezwykły czas. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie jak bardzo zmienia psychikę kobiety. Nagle wszystko inne staje się mniej ważne, a my myślimy już tylko o jednym- o zdrowym maleństwie. Jest to czas zdecydowanie piękny, którego nigdy nie zapomnę.

w oczekiwaniu na dziecko

Już sama informacja o ciąży, to ogrom emocji. Z jednej strony radość, z drugiej obawa. Czy sprostamy wyzwaniu jakim jest macierzyństwo? Od tej chwili mamy dla kogo żyć! Przecież już od momentu poczęcia stajemy się odpowiedzialni za małą istotkę, która już zawsze będzie z nami. Musimy jej zapewnić wszystko to, co najlepsze. Przede wszystkim kochający dom i rodzinę. Te pierwsze chwile są naprawdę trudne. Ogromne wsparcie i akceptację dostaliśmy ze strony rodziców. To Oni nam pomogli, wsparli, dali ciepłe słowa. To także dzięki Nim wszystko się udało. Dziękujemy!!

oczekiwanie na dziecko

Każda wizyta u ginekologa to chwile niecierpliwości i stresu. Wpatrzeni w mimikę lekarza podczas każdego badania, wyczekujemy pozytywnych słów. Z jednej strony nie dopuszczamy myśli, że może być coś nie tak, z drugiej, jako rodzice, bierzemy na siebie ciężar odpowiedzialności. Ogromną siłę daje przeżywanie tych momentów wspólnie. Razem widzieliśmy pierwszy raz bijące serduszko, buźkę i ssanie paluszka. Razem cieszyliśmy się na wieść o synku.

młoda mama

Jak chłopiec  to przyszedł czas zająć się wyprawką. Chciałam, aby wszystko było perfekcyjne. Aby wyprawka służyła i nam i maleństwu, aby niczego w niej nie zabrakło. Przeglądałam tysiące ofert sklepów internetowych. To nie lada wyzwanie przyszykować idealną wyprawkę, kiedy wszystko to jest dla nas zupełnie nowe! Ale to piękne chwile, które dają tyle radości każdej przyszłej mamie.

młoda mama w ciąży

Ciąża to lepsze i gorsze dni. Poranki pełne pozytywnej energii i radości. W innych dniach mdłości, bóle kręgosłupa i podbrzusza. Jednak i to da się przeżyć. Aktywność w ciąży dużo pomaga. Kiedy lekarz zalecił basen dwa razy w tygodniu- zdecydowaliśmy się spróbować. Nagle dokuczliwy ból części lędźwiowej minął. A na basen chodziliśmy zawsze razem, zazwyczaj późnym wieczorem. Nie ma nic gorszego od bycia kanapową cieżarówką. Aktywność w ciąży nie jest prosta ale daje dużo satysfakcji i możliwości na wspólnie spędzone chwile.

w ciąży

Teraz, kiedy ten czas dobiega końca, wiem, że to były cudowne chwile. Cieszę się, że mamy je uwiecznione na zdjęciach. Z jednej strony nie wierzę, że to tak szybko minęło, z drugiej nie mogę się doczekać małych stópek, które tak bardzo dają znać o sobie w brzuszku mamy. Każdej kobiecie polecam celebrować te momenty i cieszyć się, nawet wtedy, kiedy jest ciężko. Dziecko, to zdecydowanie największa nagroda, która na nas czeka.

 

3 komentarze

 1. Justyna

  19 listopada 2015 at 18:04

  Masz rację – to najpiękniejszy czas w życiu. Byłam w ciąży dwa razy i już pewnie nie będzie mi dane przeżyć tego po raz kolejny nad czym bardzo ubolewam. Ale najpiękniejsze jeszcze przed Tobą – poród i te pierwsze dni z Maluszkiem to istna magia. Tak więc korzystaj z ostatnich chwil odpoczynku i powodzenia bo przed Tobą największe wyzwanie 😉

  1. Izabela

   20 listopada 2015 at 13:48

   Dziękuję za miłe słowa. Cały czas nie wierzę, że to tak szybko minęło.

 2. Natalia

  19 listopada 2015 at 12:59

  Piękne zdjęcia i wspomnienia z czasu oczekiwania. Pomyślnego rozwiązania 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *