Szczęście potwierdzone badaniami naukowymi. KONKURS!! do wygrania pobyt wielkanocny w Willa Słoneczna

Bez kategorii, LIFESTYLE

Szczęście potwierdzone badaniami naukowymi. KONKURS!! do wygrania pobyt wielkanocny w Willa Słoneczna

Czy istnieje recepta na szczęście? To właściwie tak jakby zapytać, czy istnieje przepis na sukces. Jak się okazuje jedno z drugim ma całkiem dużo wspólnego. Do tego dochodzi pozytywne myślenie, wiara w siebie i przychylne nastawienie do bliźniego, by wszystko to mogło stać się siłą napędową całej koncepcji.

Badania przeprowadzone na wielotysięcznych próbach przyniosły uprawomocnione testami statystycznymi wnioski na temat tego co ludzi uszczęśliwia, a co z odczuwaniem szczęścia okazuje się nie mieć wcale związku. Czy wiecie ile daje przychylne nastawienie i jaka jest moc dobrych emocji? Zapewne słyszeliście, że energia, którą wysyłamy innym wraca do nas ze zdwojoną siłą. Warto przestać narzekać- “Padłaś? Powstań! Popraw koronę i zasuwaj”. Pozbądź się zazdrości i patrz wyłącznie na siebie. Okazuje się bowiem, że to co pozytywne spotyka nas w życiu schodzi często na dalszy plan, a skupiamy się głównie na przykrych wydarzeniach. Porównujemy siebie do innych przez co tracimy wiarę we własne możliwości. A szczęście może być tak blisko.

szczęśliwe dziecko

CO MÓWIĄ BADANIA:

 • Pieniądze szczęścia nie dają. Okazuje się bowiem, że choć poziom zamożności zachodnich społeczeństw wzrósł w ciągu ostatniego półwiecza dwukrotnie, to nie miało to żadnego wpływu na wzrost poziomu zadowolenia z życia. Mieszkańcy ubogich krajów, szczególnie w Ameryce Łacińskiej, wcale nie uważają siebie za mniej szczęśliwych niż mieszkańcy bogatej Północy. Niestety wiele osób żyje goniąc za pieniądzem. Musimy zdać sobie sprawę czym są dobra materialne- one nie dadzą spełnienia, trwałej satysfakcji, optymizmu i nadziei. Nie obdarzą nas miłością i wdzięcznością. Do tego są nietrwałe i szybko przemijają. Dają jedynie chwilowe poczucie szczęścia.

 

 • Starania o maksymalizację poczucia szczęścia mają skutek odwrotny- prowadzą do poczucia nieszczęścia. Ciągła pogoń za nowymi, przyjemnymi doznaniami nie może doprowadzić do pełnej, ostatecznej satysfakcji. Aby życie było szczęśliwe musi mieć sens, cel, powołanie, musi być życiem etycznym.

 

 • Stan zdrowia w niewielkim stopniu związany jest z poczuciem szczęścia, szczególnie w społeczeństwach bogatszych, podobnie jak młodość i uroda.

 

 • Pewne formy aktywności, które-odpowiednio dozowane-uszczęśliwiają ludzi jak np. zakupy, jedzenie dobrych rzeczy, zarabianie pieniędzy, również nie skutkują utrzymującym się dłużej poczuciem szczęścia.

 

 • Nie ma szczęścia bez innych ludzi– bez przyjaciół, rodziny i zaangażowania społecznego. Wśród ludzi określających siebie jako szczęśliwych, nadreprezentowane są osoby towarzyskie i takie, które są w udanych związkach.

 

 • Ludzie, którzy wyrażają otwarcie swą wdzięczność, cieszą się lepszym zdrowiem, cechuje ich optymizm, ukierunkowanie na cele, dobre samopoczucie i większa skłonność do pomocy innym.

 

 • Poziom szczęścia pozostaje w zależności od czynników wrodzonych– genetycznie uwarunkowanych cech temperamentalno-emocjonalnych. Dodatkowo bieżących okoliczności, warunków życia oraz podejmowanych w sposób dobrowolny działań na rzecz innych ludzi. Tak więc oprócz genów o naszym poczuciu szczęścia decyduje też całe otoczenie.

radość

okulary real kids dla dzieci

 

DLACZEGO WARTO MYŚLEĆ POZYTYWNIE (fakty):

 • Optymiści lepiej radzą sobie w pracy, w szkole i odnoszą sukcesy sportowe, są mniej depresyjni, mają mniej problemów zdrowotnych i lepiej układają im się relacje z innymi. Optymizmu można się nauczyć.

 

 • Osoby, które przyznają, że przeżywały więcej pozytywnych emocji w młodości, żyją dłużej i są zdrowsze.

 

 • Lekarze doświadczający pozytywnych emocji stawiają bardziej trafne diagnozy.

 

 • U jednostek cechujących się odpornością psychiczną możliwy jest zdrowy i prawidłowy rozwój nawet w skrajnie niekorzystnych warunkach.

 

 • Pozytywne myślenie pomaga spojrzeć na sprawy z optymistycznej perspektywy i przetrwać ciężkie czasy, a realny sukces nie jest możliwy bez pozytywnych relacji z innymi ludźmi. 

“Stosuj pozytywne myślenie aby osiągnąć cele”

wózek w teren

Wpis na podstawie książki “Psychologia pozytywna- krytyczna analiza koncepcji”  Kinga Tucholska, Bożena Gulla

Wiem, że każda z Was na swój sposób czuje się spełniona i szczęśliwa. Jednak zapewne marzycie o wypoczynku, bo maluszek potrafi dać w kość i jakby tą całą euforię “przyćmić”. Chciałabym więc Was zaprosić na rodzinny, trzydniowy pobyt świąteczny !!! KONKURS !!! abyście mogły się zrelaksować i odetchnąć, a przy tym skosztować tradycji. Tym bardziej, że będzie to miejsce dostosowane dla rodzin z dziećmi, z placem zabaw i małpim gajem. Z masażami i zabiegami… Oddalone od miejskiego zgiełku, położone w otoczeniu zieleni- dokładnie  TUTAJ

Wystarczy, że

 • w komentarzu na Facebooku napiszesz czym jest dla Ciebie szczęście. 
 • polubisz Profil HomeAndBaby oraz WillaSłoneczna na Facebooku

Konkurs trwa do 7 marca, a ogłoszenie wyników w DZIEŃ KOBIET!

WYNIKI:

Bardzo dziękuję Wam za tak liczny udział w konkursie, za piękne słowa, za chęć dzielenia się swoim szczęściem. Jesteście niesamowite! Dla każdej z Was mam więc rabat 15% na pobyt wielkanocny w Willa Słoneczna! Wystarczy powołać się na blog HomeAndBaby podczas rezerwacji.

Nagrodę główną przyznałam tej z Was, która mimo niespodzianek od losu nie poddała się i teraz cieszy się swoim największym szczęściem. To historia, która pokazuje, że warto dążyć do upragnionego celu, nie poddawać się. Świąteczny pobyt dla swoich najbliższych otrzymuje Kowal Karolina. GRATULUJĘ!!! Proszę laureatkę o wiadomość na maila iza@homeandbaby.pl Wówczas udzielę więcej informacji.

blog parentingowy

kocham psy

1 Comment

 1. ala

  6 marca 2017 at 21:19

  Zdrowie i rodzina 😀 moja cudowna córka Zosia 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *