Test kloców Mega Bloks

Dziecko, Fajne rzeczy i gadżety

Test kloców Mega Bloks

Klocki to zabawka na lata nadająca się dla dziecka w każdym wieku. Klocki uczą kolorów, rozwijają zdolności manualne oraz wyobraźnię. Stanowią świetną rozrywkę zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Wspólnie można stworzyć coś wyjątkowego, jednego dnia mogą być garażem na samochody, a drugiego domkiem dla lalek. Są podstawową zabawką, która potrafi zastąpić wiele innych! Nawet kiedy dziecko nie potrafi jeszcze samodzielnie budować, wówczas świetnie już radzi sobie z niszczeniem każdej budowli. Sprawdzą się więc w każdych warunkach i w każdej sytuacji. Kiedy więc zaproszono mnie do testowania klocków Mega Bloks, nie wahałam się. Zapraszam i Was kochani.

opinia klocki megabloks

Już na samym starcie, kiedy tylko otworzyłam przesyłkę byłam bardzo pozytywnie zaskoczona.  Efektowne opakowanie, a tym samym wyeksponowane główne postacie każdego zestawu, czyli to co zachwyca rodzica, a przede wszystkim dziecko. Tym samym zachęca do odpakowania pudełka i rozpoczęcia zabawy.

megabloks

Klocki są dość duże (zdecydowanie większe jak marki Duplo). System ich montowania polega na nałożeniu jednego na drugi bez konieczności dokładnego dopasowania dwóch elementów. Nie wiem czy jest to zrozumiałe bez wizualizacji w postaci filmiku jednak dla półtoraroczniaka to bardzo prosty system, który udało mu się opanować już po kilku próbach.  Zestaw składa się  z dużych i małych elementów. Do całości dołączona jest instrukcja, która pozwala zbudować zabawkę z obrazka. Bardzo spodobały mi się klocki zwierzęta i klocki postacie.megabloks opinia

Dobrze odwzorowują wybrane sylwetki, a wszystkie szczegóły są starannie namalowane. Całość więc wygląda po prostu ładnie i wpisuje się w szeroko pojętą estetykę. Dodatkowo ich dobre wykonanie pozwala je łatwo umieścić w wybranym przez dziecko miejscu. Takie rozwiązania bardzo lubię, gdyż nasz mały bohater szybko się denerwuje jeśli coś mu nie wychodzi. Tutaj nie ma tego problemu. Dziecko może samodzielnie wykonywać wszystkie czynności te bardziej i mniej przewidywalne.

opinia o klockach megabloks

Na ogromną pochwałę zasługują dodatkowe elementy. W naszych zestawach to np. wodospad, rwąca rzeka, skrzynka na listy, wlot na bagaż i otwierane drzwi jako wejście na lotnisko. Wszystko to umożliwia ekscytującą zabawę bo w przygodowym zoo słoń może zjeżdżać na wodospadzie, a małpka kąpać się w rzece. Tak samo pilot najpierw wchodzi na teren lotniska, przyjmuję wiadomości i bagaż, a dopiero później wsiada do samolotu. Wszystko staje się wówczas możliwe i zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Najpierw musimy pokazać dziecku jak się bawić, by za chwilę potrafiło już samodzielnie zająć się każdym zestawem.

test klocków megabloks

Podsumowując: Atuty klocków Mega Bloks:

 • Duże i łatwe do montażu elementy idealne dla małych rączek,
 • Bogata zawartość zestawu w który wchodzą różnej wielkości klocki, postacie i dodatkowe, ruchome akcesoria.
 • Wysokiej jakości użyte tworzywo i trwałość każdego elementu.
 • Precyzja wykonania i dobre odwzorowanie zwierząt oraz postaci ludzkich.
 • Duży wybór zestawów.

opinia mamy

Czy dokupimy kolejne zestawy? Z pewnością tak. Tym samym polecam te klocki na mikołajkowe i gwiazdkowe prezenty. Zaskoczą każdego malucha.

pomysł na prezent na roczek

 

 

2 komentarze

 1. Arleta

  21 listopada 2017 at 19:13

  W okresie przedświątecznym, takie recenzje są na wagę złota!! A mega bloks miałam już od jakiegoś czasu na “oku” 😉

 2. Kinga

  6 listopada 2017 at 14:30

  Ciekawym dodatkiem dla dzieci będą również plecaki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *