Wanienka Hoppop i inne akcesoria

Pielęgnacja ciała, Wyprawka

Wanienka Hoppop i inne akcesoria

wyprawka kąpiel noworodka

Kompletowanie naszej wyprawki trwa. Sprawia to nam dużą przyjemność! Można przecież kupić tyle pięknych rzeczy. Czasem naprawdę trudno się zdecydować. Nie chcemy jednak przesadzać. Kupujemy wszystko to, co mieć musimy. Tym razem przedstawiam Wam nasze kąpielowe akcesoria dla Janka. Jak o czymś zapomniałam, piszcie. Wszystkie rady są dla mnie bardzo cenne!

 1. Wanienka Hoppop- grey – Mama podpowiedziała mi, żebym koniecznie wybrała wanienkę ze stojakiem. Głownie z tego względu, że po porodzie trudno będzie wykąpać maluszka w pozycji nachylonej. Zanim się wróci do pełni sił, minie kilka tygodni i dużo wygodniej będzie wykonywać te czynności na stojąco. Myślę, że dla wysokiego taty ta pozycja też będzie bardziej odpowiednia. Dlaczego akurat ta wanienka? Ma ona kilka dodatkowych funkcji. Zaopatrzona jest w korek wskazujący orientacyjną temperaturę wody (gdy jest ona wyższa niż 35 stopni, z niebieskiego robi się biały- na pewno więc nie oparzymy Janka). Dodatkowo, pomiędzy ścianą wewnętrzną, a zewnętrzną wanienki, jest wolna przestrzeń. Działa to więc jak termos, woda zachowuje optymalną temperaturę przez dłuższy czas.

wanienka-kolaz

Do wanienki dokupić można stojak, który łatwo się składa, jest stabilny i posiada specjalne mocowania na wanienkę. Dodatkiem jest wieszak na ręcznik. Wraz ze stojakiem, dostajemy specjalną rurkę z zatrzaskiem. Montujemy ją do odpływy od spodu wanienki. Po kąpieli wystarczy wyjąć korek, otworzyć zatrzask i wylać wodę do wanny, bądź umywali. Nie musimy podnosić całej wanienki (Plus szczególnie dla mam, kiedy każdy ciężar do podniesienia zaraz po porodzie stanowi zagrożenie). Wanienkę łatwo możemy zdjąć ze stojaka po usunięciu blokady z każdej strony.

Stojak po złożeniu blokujemy, może on wówczas samodzielnie stać, nie musi być oparty o ścianę. Zajmuje mało miejsca, co dla nas też jest ważne (chowamy go za drzwiami).

stojak do wanienki hoppop po złożeniu

Stojak przed i po złożeniu.

2. Ręczniczki po kąpieli. Typowo dla niemowlaka, kupione przy okazji na wyjeździe w sklepie Prenatal. Niestety marka niedostępna w Polsce. Oprócz tego mamy jeszcze dwa klasyczne, z napisem Jaś i Janek- prezent dla naszego maluszka od cioci.

3. Kosmetyki do kąpieli Mommy Care. Pisałam o nich w poprzednim poście. Bedziemy próbować, testować i pisać Wam jak się sprawdzają.

4. Gaziki jałowe Matopat. Ze szkoły rodzenia wiem, że przyda się ich sporo. Każde oczko codziennie należy przemywać nowym, jałowym gazikiem. Do wykorzystania też przy pielęgnacji pępuszka noworodka.  Z firmy Matopat możemy kupić takie pakowane po 5 szt.( standardowo zawsze w paczuszce znajdziemy 3 szt.) Wychodzi wówczas taniej.

5. Szczoteczka Canpol Babies do włosków dla noworodka. Delikatnie masuje główkę dziecka. Myślę, że na początek zupełnie wystarczy.

6. Oillan Baby płyn do mycia i kąpieli. Na wypadek pojawienia się problemów skórnych i reakcji alergicznych.

7. Kocyk w gwiazdki Jamiks Kids Fashion. Przyda się do otulenia maluszka po kąpieli, do przykrycia podczas drzemek w ciągu dnia, do położenia bobaska na łóżku, czy kanapie. Mięciutki, milutki, od spodu podszyty bawełną. Do kupienia tylko w siedzibie firmy lub po bezpośrednim kontakcie mailowym.

Kocyk w gwiazki

Kocyk w gwiazki

8. Czapeczki po kąpieli od Jamiks Kids Fashion. 100% bawełniane. Jedna wiązana, druga wciągana z delikatnym ściągaczem. Pewnie przydadzą się już w szpitalu. Do tego kupiłam też łapki, niedrapki.

Bawełniane czapeczki po kąpieli

Bawełniane czapeczki po kąpieli

9. Pieluszki kupione również na wyjeździe, marki Prenatal. Przydadzą się podczas kąpieli. Kiedy noworodek jest niespokojny w wanience, warto go przykryć mokrą pieluszką. Ponoć to bardzo uspokaja!

10. Ściereczki i otulacze od Jamiks Kids Fashion. Bawełniane, miękkie, łatwe do prania. Myślę, że potrzebne będą cały czas, po kąpieli, w ciągu dnia i  na spacerach.

????????????????????????????????????

Ściereczki i otulacze

????????????????????????????????????

 

????????????????????????????????????

 

2 komentarze

 1. Ania

  25 lutego 2016 at 18:05

  Pomęczę Cię też o opinie o wanience. Jest w moim top 3, bo uparłam się na wanienkę ze stelażem, który wygląda stabilnie (niektóre w sklepie mam wrażenie, że lekki podmuch powietrza przewróci- wiem: masa dziecka, masa wody i zrobi się stabilnie, ale jakoś tak mi tandetnie wyglądają :/).

  1. Izabela

   25 lutego 2016 at 20:19

   Wanienka to długa historia 😉 Na początku byłam nią zachwycona! Designerska, nowoczesna wanienka. Bardzo solidna, na stelażu trzyma się naprawdę dobrze. Bez obaw kąpiemy noworodka. Jednak kiedy Janek skończył dwa miesiące- przestał się w niej mieścić (tak nam się wydawało). Przeklinałam tą wanienkę, kupiliśmy inną, najzwyklejszą ale dłuższą. I to dopiero była tragedia. Po nalaniu wody-plastik wyginał się. Nie można było jej przenieść. Już przy drugiej próbie-złamała się w pół. Teraz wiem, że fakt zbyt krótkiej wanienki wynikał z tego, że kolki wymuszały na synku prężenie nóżek. Wówczas w wanience się nie mieścił. Prężył się, prostował i płakał, uderzając główką. Teraz, kiedy kolki minęły- wanienka się sprawdza. Janek mimo, że jest większy, nie ma problemu z kąpielą. Jest jednak jeszcze jedna wada- ciężko wypiąć wanienkę ze stojaka. U nas na początku cała pielęgnacja miała miejsce w pokoiku. Trudno jest wówczas wynieść samą wanienkę i wylać wodę w klasyczny sposób (jak z miski;)). Zaleta- wanienka jest głęboka, co doceni się przy kąpieli niemowlaka na siedząco.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *