Wielka 5, czyli co daje mi motywację do działania

Dziecko, Moda

Wielka 5, czyli co daje mi motywację do działania

Często pytacie gdzie szukać energii, chęci i motoru napędowego na każdy dzień. Bo czasem życie wydaje się nie mieć sensu, a brak owoców naszej pracy jeszcze skuteczniej demotywuje. Już Wam zatem podpowiadam! Wytwałość to jedyna cecha w którą trzeba się uzbroić. Reszta stanowi jedynie dodatek 🙂 Zatem- 5 moich motywatorów:

moocha koszulka opinia
 • Konkretne i wspólne cele. Bo tylko wyznaczona droga pozwala by pokonać nierówności i dotrzeć do wymarzonego miejsca. Łatwiej razem, bo patrzenie w tym samym kierunku zwiększa szanse na sukces i powodzenie. W końcu do dwie głowy to nie jedna! Bez ściśle określonego celu trudno jest znaleść w sobie siłę do pracy i do działania. Ja zawsze wiem, czego chcę i do czego dążę. Często mam już wszystko zaplanowane na kilka miesięcy do przodu. W głowie kreuję i wyobrażam sobie jak całość będzie wyglądała, co jeszcze muszę zrobić i czego mi brakuje do realizacji marzeń. Cały czas wierzę, pracuję i małymi kroczkami pokonuję każdy centymetr. RAZEM. Bo wspólne marzenia dają obopólne szczęście, spełnienie. Nie ma dnia, żeby nie chciało mi się wcześnie wstać, bo przecież na naszej drodze jest tyle do zrobienia! A każdy kolejny krok zbliża do celu 🙂
 • Piękne zdjęcia i przykładowe realizacje. Nie tylko wstawiam posty ale też obserwuję wiele innych blogerek! Oglądam zdjęcia, zachwycam się i inspiruję! Nigdy nie zazdroszczę, a podziwiam. Czasem nie dowierzam, że można mieć taki zmysł! Tworzenie i podglądanie pięknych rzeczy to dla mnie ogromna motywacja, chęć do działania, poranny kopniak w tyłek. Dodatkowo przykładowe zdjęcia pozwalają na wizualizację własnego celu, a właściwie wyobrażenie sobie efektu własnych marzeń. Cieszę się, że są ludzie, którzy potrafią dzielić się swoją prywatnością, by inni mogli czerpać z niej źródło inspiracji i motywacji jednocześnie.
koszulka z napisami
 • Celebrowanie osiągnięć. Bo jak każdy człowiek mam gorsze dni, potknięcia, niepowodzenia i chwile smutku. Nie należy się jednak na nich zatrzymywać, rozpamiętywać, a wręcz zapomnieć, zamieść pod dywan i brnąć dalej wcześniej obraną drogą. Lepiej skoncentrować się na przyjemnych aspektach, które przepełnione są wewnętrzną satysfakcją. Czasem warto sprawić sobie małą niespodziankę i np. zrobić sobie wolny wieczór, obejrzeć ulubiony serial. Pozytywne nastawienie nastraja umysł i pobudza do działania. Wówczas wzrasta też efektywność. 
 • Bycie potrzebną. Kiedy wstaję i wiem, ile mam do zrobienia-nawet nie zastanawiam się czy mam na to wszystko siłę i chęci. Po prostu budzę się, ubieram, maluję w tempie express, po czym zaczynam codzienny maraton. Często to rutyna bo poranki wyglądają podobnie. Popołudnia zresztą również. Czasem odnoszę wręcz wrażenie, że tygodnie przelatują mi przez palce bo nie mam czasu się zatrzymać. Ale- ilość obowiązków jest motorem działań.Jestem w stanie zrobić dużo, wyrobić się ze wszystkim, a czasem wręcz działać ponad normę. Bo cym byłby dom bez matki? Oprócz obowiązków znajduję też chwile na małe kroczki w kierunku realizację marzeń. Ważne jest, że robię to wszystko W ZGODZIE ze sobą, bo chcę i lubię. A to bardzo istotne dla motywacji. 
koszulka moocha
 • Efekty działań.Nawet niewielkie postępy, małe centymetry, które zbliżają do upragnionego celu, stają się motorem napędowym. Jak widać efekt- chce nam się się dalej działać, brnąć przez nierówną drogę. Tym bardziej, kiedy dojdzie pochwała od najbliższych, czy słowa podziękowania. Właśnie te chwile, kiedy to osobisty sukces daje wewnętrzną dumę, ładują baterię. I nie trzeba od razu mieć wszystkiego, bo nikt nie zdobył Mont Blanc bez wysiłku i długotrwałych przygotowań. Ja cieszę się się z każdego, nawet niewielkiego efektu, bo bez małych sukcesów nie ma zwycięstwa.
będę taki jak tata

Koszulki z napisami pochodzą ze sklepu Moocha.pl Zaznaczam, że są rewelacyjnej jakości, bawełna jest bardzo miękka i dość gruba. Świetnie sprawdzą się jako podkoszulek w chłodniejszy dzień i jako oddychający T-shirt w upalne lato. A do tego są oryginalne, ponadczasowe i z pewnością poprawią humor każdego dnia 🙂 Całkiem fajnie wyglądają też przeznaczone dla niemowlaków bodziaki (body z napisami).

koszulka z napisem

5 komentarzy

 1. Studio Progress

  12 maja 2021 at 12:23

  Mnie niestety bycie mamą bardzo męczy, nie ukrywam nie jest łatwo, często tej motywacji brakuje, dlatgo bardzo lubię czytać twoje wpisy i szukać inpiracji.

 2. Elżbieta Manczyk

  5 sierpnia 2019 at 12:09

  Witaj 🙂Twój tekst przekonał mnie do tego, że warto stawiać sobie coraz to nowe cele i zadania. Najważniejsze to się nie zrażać!🙂 Pozdrawiam 🙂

 3. Elżbieta Manczyk

  4 sierpnia 2019 at 19:33

  Witaj 🙂Tak, jak piszesz aby coś osiągnąć w życiu potrzeba po pierwsze cierpliwości, która hartuje ducha. Po drugie trzeba od siebie ciągle wymagać; stawiać coraz to nowe cele i zadania. Po trzecie nigdy nie można w siebie zwątpić. Bardzo często dzisiaj to rodzina staje się naszym najlepszym motywatorem!🙂Serdecznie pozdrawiam 🌻

 4. Aneta

  28 marca 2019 at 20:40

  W dzieciach siła! Tylko dziecko daje tyle radości, wyzwala poświęcenie i pozwala przekraczać granice. Wspaniale być matką! Lub ojcem! 🙂

 5. Aneta

  18 marca 2019 at 14:25

  Widzę, że motywacji masz naprawdę mnóstwo! Musze pójść Twoim śladem 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *