LIFESTYLE, Zdrowie i pielęgnacja

Podjęłam wyzwanie- czy dieta sokowa działa?

Bardzo chciałam spróbować i w końcu się zdecydowałam. To były zaplanowane trzy dni- od niedzieli do wtorku. Totalne oczyszczenie i detox. Wstałam rano i wypiłam szklankę wody z cytryną, bo właśnie tak zaczyna się każdy dzień diety. O 8 rano sok. Co było dalej?

Dieta sokowa to metoda oczyszczania organizmu z toksyn oparta na spożywaniu odpowiednio zbilansowanych soków mających zastąpić regularny posiłek. Ja wybrałam Soki Nuja, które są bardzo bogate w smak, są świeżo wyciskane i nie zawierają wody. Idealna dawka witamin i cennych składników. Po wypiciu pierwszego soku czułam się świetnie- słodki, a jednak lekko wytrawny i obłędny zapach. Pomyślałam sobie, że przecież nie ma nic prostrzego jak wypicie 5 soków dziennie. Do tego sałatka i o! Cała dieta.

dieta sokowa opinia

Tego samego dnia musiałam położyć się wcześniej spać ze względu na dające się we znaki zmęczenie.

Poranek był całkiem niezły- szklanka wody, a po godzinie butelka soku. Kryzys zaczął się koło godziny 12. Zawroty głowy, niemożność skupienia uwagi oraz ból w okolicy skroniowej. Czułam ogromną frustrację, poddenerwowanie, a na samą myśl wypicia kolejnej butelki dostawałam mdłości. Znalazłam jednak na stronie producenta informację: „Warto jednak zdawać sobie sprawę, że na początku detoksu pojawiać się mogą nieprzyjemne objawy, takie jak rozdrażnienie, senność, nudności czy ból głowy. Nie trwają one jednak długo i warto je przeczekać, by z czasem zauważyć tylko pozytywne efekty sokowej kuracji”.  Ja nie dałam rady.

Teraz jestem pewna, że lepiej byłoby zastosować dietę w czasie urlopu, kiedy to nie pracowałam na pełnych obrotach. Konieczność kilkugodzinnej koncentracji i intensywna praca umysłowa wymaga normalnego posiłku, a głód dodatkowo pogarsza samopoczucie i potęguje stres, co odbija się na współpracownikach.

czy dieta sokowa działa

Czym jest dieta sokowa i po co się ją stosuje?

 • To jeden ze sposobów oczyszczania organizmu,
 • Przyjmowanie przez kilka dni tylko soków, powoduje oczyszczanie jelit, przyspiesza wydalanie negatywnie działających resztek przemiany materii i dodaje energii,
 • Szklanka smacznego, świeżego soku dostarcza olbrzymiej dawki witamin i minerałów, a jednocześnie syci i nie zawiera wielu kalorii.
 • Wzmaga redukcję tłuszczu, dlatego po detoksie sokowym waga spada.

soki nuja opinia

Moje odczucia i efekty:

 • Soki są pyszne i pożywne, choć mimo to pojawia się uczucie głodu. Warto więc pić dużo wody,
 • Możliwość spożycia sałatki w godzinach obiadowych daje duże wybawienie 😀 jednak wymaga też sporo wolnego czasu (np. ugotowanie buraka, czy batata). Zatem, trudno jest zjeść sałatkę na świeżo, bo w momencie, kiedy to wracamy głodni z pracy nie mamy już ani czasu, ani ochoty na godzinne oczekiwanie (bo zanim obierzemy warzywa i je ugotujemy to tyle właśnie minie czasu). To kolejny powód dla którego warto dietę stosować podczas urlopu, czy długiego weekendu. Wówczas możemy dużo odpoczywać i przygotować wszystkie składniki do sałatki w odpowiednim momencie.
 • Frustracja i złe samopoczucie uniemożliwiły mi efektywną pracę (miałam nawet obawy prowadzić samochód!)
 • Drugiego dnia na sokach czułam do nich niechęć (obawiałam się więc diety głodowej zamiast sokowej),
 • W dwa dni schudłam 2 kg 😀 To jest zdecydowanie fenomen tej diety!
 • Bardzo podobała mi się też dołączona do zestawu soków instrukcja, gdzie dokładnie jest opisane czego unikać podczas diety i jak się do niej przygotować. Zakochałam się też w dołączonych przepisach na sałatki!

czy dieta sokowa działa

Czy warto?

W czasach kiedy to wszystko nafaszerowane jest chemią zdecydowanie dobrze jest oczyścić organizm, a więc zdecydować się na totalny detox. To był właśnie mój główny cel diety sokowej. Niestety w moim przypadku efekty uboczne były zbyt silne, a konieczność efektywnej pracy umysłowej uniemożliwiła mi dokończenie postu. W związku z tym, jeśli miałabym Wam polecić- idealne wydaje się być pozostanie na diecie sokowej przez jeden dzień (co uważam za wykonalne niezależnie od zawodu i trybu życia).

soki nuja opinia

PS Soczki, których nie wypiłam podkradł mi mój mąż i codziennie myśli o zmówieniu zestawu i rozpoczęciu diety 😀 Trzymam za Ciebie kciuki kochanie!

 

3 komentarze

 1. ModnyFash

  21 sierpnia 2018 at 14:32

  uwielbiam diety sokowe, szczególnie te z buraka – a mąż widać też polubił 🙂

  1. Izabela

   24 sierpnia 2018 at 15:48

   Tak-po pierwszym dniu schudł 2 kg! Jest teraz bardzo z siebie dumny i kontynuuje dalej 🙂

 2. Emi

  21 października 2018 at 12:30

  Soki od Nuja są pyszne. Dieta sokowa od nich to dla mnie sama przyjemność. Wygodna, smaczna i są efekty. 🙂 Moja cera jest promienna, bo soki to same witaminy, czuję się lżejsza. Warto postawić na tkaie zdrowe metody oczyszczania

Leave a Reply