Do odważnych świat należy, czyli całkowicie odmienione ściany

Dom i Wnętrze, LIFESTYLE

Do odważnych świat należy, czyli całkowicie odmienione ściany

Od zawsze byłam odważna. Ta cecha towarzyszyła mi już od okresu dzieciństwa. Niekiedy nieco przygasała, jednak za każdym razem potrafiłam odnaleźć ją w sobie w kryzysowej sytuacji. Dzięki odwadze podejmujemy ryzyko, dążymy do celu, podnosimy się po porażkach i dokonujemy nietypowych wyborów. Decydujemy się na rzeczy, które dla innych byłyby niewykonalne. Dotyczy to nie tylko życia codziennego ale i wnętrz. Jedni decydują się na architekta bo boją się niepowodzenia, a inni wierzą swojej intuicji. Dokładnie tak jak ja- wybieram, szukam, przeglądam i sprawia mi to ogromną radość! Lubię inspirować się zdjęciami pięknych przestrzeni- to one często dodają skrzydeł. Dodatkowo lubię też pokazywać innym swoje miejsce na ziemi- wierzę, że daje Wam to przypływ pozytywnej energii. Mam zatem nadzieję, że sprawi Wam dzisiaj radość moja aranżacja, a dodatkowo przyniesie garść nowych pomysłów na odświeżenie mieszkania.

plakat do łazienki

Kiedy dostałam propozycję współpracy od desenio.pl długo się nie zastanawiałam. Wiedziałam, że plakaty idealnie wkomponują się w przestrzeń. A gdyby nie odwaga, to wybrałabym typowe, najbardziej popularne, skandynawskie i te prosto z Instagrama. A chciałam pokazać Wam coś więcej. Plakaty, które jako piękne kadry dodają smaku we wnętrzu. Zobaczcie sami, czy i Wam się taka odmiana podoba.

desenio plakaty

Widzieliście kiedyś obraz pod prysznicem? Ja nie. Ale gdy tylko zobaczyłam ten plakat zamarzyłam właśnie o takim ujęciu w łazience. Idealnie pasuje, dodaje koloru, charakteru i robi efekt wow. To przykład, jak ważna jest we wnętrzu baza. Gładkie, jasne ściany i stonowane barwy pozwalają na wybór zdecydowanych i kontrastowych dodatków. Wówczas całość prezentuje się efektownie i gustownie. Zbyt duża ilość barw z kolei będzie przytłaczać, a dodatki wtopią się w otoczenie zamiast stanowić akcent.

Brakowało nam też ściennych dekoracji w długim korytarzu. Otaczająca biel okazała się nudna i niepraktyczna (dziecięce rączki potrafią zostawić na takim podłożu bardzo dużo). Teraz ścienne dekoracje odwracają uwagę od odcisków palców. Dodatkowo mają też dla nas głębsze znaczenie np. zdjęcie drzwi symbolizuje przejście do części domu w której znajdują się pokoje dzieci. Miejsca przepełnionego śmiechem, radością ale i czasem wrzaskiem, płaczem, gdzie liczy się głównie zabawa, gdzie nie sposób odpocząć. Taka magiczna granica 😉 Nowoczesna architektura domu z basenem to nasze skryte marzenie. Chcielibyśmy mieć taki domek i uciekać do niego w każdy wolny weekend.

plakat w korytarzu
nowoczesny dom

Na przeciwko pokoju chłopców zawisł bardzo wakacyjny plakat, który z kolei symbolizuje beztroski, wolny od nauki i codziennych obowiązków czas.

pokoj chlopca inspiracja

W pralni pojawił się plakat, który znalazłam na stronie Desenio.pl zupełnie przypadkiem. Postanowiłam, żę może kiedyś nadejdzie taki dzień i wypowiedziane przeze mnie- Siri, do my laundry stanie się rzeczywistością 😀 Oczywiście żartuję, choć takie słowa w ramce cieszą oko i przypominają, że w życiu ważny jest uśmiech na twarzy.

pralnia inspiracja

Nasza komoda również nieco zmieniła swojego towarzysza i tym razem gości zdjęcie zebry. Nietypowe, naturalnie czarno-białe i egzotyczne. Jak stojąca obok lampa ze skórą węża.

komoda orzech
komoda drewno naturalne

Jak widać- odeszłam od nowoczesnej grafiki i plakatów z abstrakcją na rzecz zdjęć, które również potrafią nadać charakteru i przenieść do najbliższych naszemu sercu miejsc. Kocham ciepłe kraje, uwielbiam morze i palmy, nie wyobrażam sobie letnich wakacji bez wody. Myślę, że zamiłowanie to też teraz widać w naszym domu. A w końcu dom to nasza mała, całkowicie prywatna przestrzeń w której wszystko jest możliwe.

Mam też dla Was niespodziankę- Z moim kodem zniżkowym “HOMEANDBABY” do 35% na stronie macie dodatkowe 10% zniżki na plakaty* w Desenio do 2 sierpnia ! (kod nie działa na ramki i plakaty z kategorii Handpicked i Personalizowane).

3 komentarze

 1. Marta

  5 października 2021 at 10:02

  Wow! Przepięknie to wszystko wygląda 🙂

  1. Izabela

   26 lipca 2021 at 22:49

   też tak uważam 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *