Jak zapobiec rozstępom?

Pielęgnacja ciała, Zdrowie

Jak zapobiec rozstępom?

W ciąży włókna kolagenu stają się niezwykle kruche oraz  mniej odporne na rozciąganie. Powiększający się brzuch wywiera bardzo duży nacisk co sprawia, że owe włókna pękają, tworząc rozstępy. Jak pewnie każda z Was zastanawiam się jak zapobiec niechcianym, czerwonym pręgom? Pierwszym z etapów jest wcieranie w skórę specjalistycznych kosmetyków. Ja używam preparatu firmy PHARMACERIS z linii M, czyli tej przeznaczonej dla kobiet w ciąży (KREM ZAPOBIEGAJĄCY ROZSTĘPOM wzmacniający strukturę skóry FOLIACTI ™).

Dlaczego właśnie ten? Otóż markę Pharmaceris znam odkąd pracuję w aptece. Darzę ją ogromnym zaufaniem, gdyż uczestniczyłam we wszystkich szkoleniach dla farmaceutów organizowanych przez firmę Pharmaceris. Mogłam zapoznać się wtedy z prowadzonymi badaniami, potwierdzającymi skuteczność konkretnych preparatów. Badania te przeprowadza się wśród pacjentów z problemami, sprawdzając skuteczność kosmetyku. W związku z czym mogę stwierdzić- ten krem powinien naprawdę działać. Jak będzie w moim przypadku- okaże się już wkrótce.

Krem na rozstępy dla mam

Kosmetyki dla kobiet w ciąży

Krem na rozstępy dla kobiet oczekujących dziecka

2 komentarze

 1. Zuza

  7 kwietnia 2018 at 12:11

  Jak kształtuje się Pani opinia po ciąży i porodzie? Czy pojawiły się rozstępy czy jednak krem zapobiegł.

  1. Izabela

   7 kwietnia 2018 at 22:00

   W moim przypadku żadnych rozstępów na brzuchu gdzie smarowałam codziennie. Na piersiach pojawiło mi się kilka jednak przyznaję, że nie byłam tutaj aż tak dokładna bo zdecydowanie mniej spodziewałam się ich w takim miejscu… Zatem- kremy działają choć z pewnością wpływ mają też predyspozycje genetyczne

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *