Oczyszczaczanie powietrza przy użyciu urządzenia Goclever

Pokoik Janka, Zdrowie i pielęgnacja

Oczyszczaczanie powietrza przy użyciu urządzenia Goclever

Zacznę od tego, że oczyszczacz powietrza zdecydowanie nie należy do standardowego wyposażenia naszych mieszkań. Często po taki sprzęt sięgają młodzi rodzice, którzy to w trosce o swoje maleństwo pragną zapewnić mu bezpieczną i wolną od zanieczyszczeń przestrzeń. Do owej grupy zaliczam się również ja, gdyż wcześniej nawet nie zastanawiałam się czym oddycham. Dzisiaj sytuacja zmieniła się diametralnie. Małe dziecko plus informacje w mediach o smogu i przekroczonym dopuszczalnym poziomie pyłu PM2,5  dają sporo do myślenia. I tak, kilka tygodni temu postanowiłam, że oczyszczacz zawita i w naszym domu. Co się zmieniło? Wiara, że być może ochronię moje dziecko przed poważnymi schorzeniami w przyszłości. Do tego duma, że mogę robić coś w kierunku polepszenia jego przestrzeni, bo przecież równie dobrze mogłabym temat ominąć szerokim łukiem.

oczyszczacz goclever opinia

Obecnie codziennie po powrocie do domu włączam oczyszczacz- tak na cztery godziny. Dla spokoju ducha. Dziecko bawi się w najlepsze, a oczyszczacz wykonuje swoją pracę. Później jeszcze raz kiedy to maluch kładzie się spać- wówczas na dłużej, by kilkukrotnie przefiltrował powietrze w pokoiku. Dzięki temu wiem, że mieszkanie w centrum miasta nie musi oznaczać zatrutego powietrza na zewnątrz i wewnątrz domu.

Nasz oczyszczacz- Model Goclever Cristal Air Coral nie zalicza się do wybitnie zaawansowanego i kosztownego sprzętu. Jedyną jego funkcją jest oczyszczanie i filtrowanie powietrza. Skutecznie usuwa szkodliwe cząsteczki PM2.5, dym, formaldehydy, kurz, bakterie, pleśń, roztocza, zarazki, sierść i elementy naskórka. Zapewnia czyste, a przede wszystkich zdrowsze powietrze. Pozwala tym samym efektywnie walczyć ze smogiem i czynnikami wywołującymi alergie czy napady astmy. Sprawdzi się zatem w domach, w których mieszkają małe dzieci i alergicy. Niweluje zarówno sezonowe, jak i całoroczne alergeny. Zatem, czy warto nabyć taki sprzęt? Ja już znalazłam odpowiedź.

opinia oczyszczacz goclever

Jak działa Oczyszczacz Goclever?

„Urządzenie zapewnia 3-stopniowe oczyszczanie powietrza począwszy od specjalnie opracowanego, wieloskładnikowego filtra w standardzie HEPA przez filtr węglowy i makrocząsteczkowy filtr włókninowy.

oczyszczanie powietrza w pokoiku dziecka

– HEPA (ang. high efficiency particulate air filter) wysokosprawny filtr powietrza służący do dezynfekcji powietrza. Filtry HEPA stosowane są w lub pomieszczeniach do pracy w środowisku jałowym. Zatrzymują większość (co najmniej 99,97%) zanieczyszczeń mechanicznych, większych niż 0,3 µm, a także: komórki grzybów, pierwotniaków i bakterii oraz większość wirusów.

– Filtr węglowy (z węglem aktywowanym) posiada małe, bardzo chłonne pory i dużą powierzchnię chłonną (w przeliczeniu na jednostkę masy). Jest materiałem świetnie wiążącym związki chemiczne.

-Filtry oparte na węglu aktywnym są skuteczne w oczyszczaniu powietrza z: dymu, zapachów, środków chemicznych, nawet niektórych gazów.

Wymiana filtrów zalecana jest co 6 miesięcy – jednak jest to zależne od stopnia zanieczyszczenia powietrza w pomieszczenia, w których działa urządzenie”. Informacje te pochodzą ze strony producenta .

oczyszczacz w pokoiku dziecka

Moje odczucia.

Podczas pracy oczyszczacza Goclever można odczuć, że powietrze jest jakby lżejsze, nieco bardziej świeże i rześkie. Trudno mi to opisać słowami, jednak wchodząc do pokoju w którym działa oczyszczacz można poczuć różnicę.  Nie jest to tutaj oczywiście najważniejsza kwestia, jednak myślę, że taki fakt dodaje pewności, że urządzenie naprawdę działa! Chciałabym też zaznaczyć ruch powietrza, który to również jest lekko wyczuwalny (nie ma to jednak nic wspólnego z klasycznym wentylatorem).

Urządzenie działa na tyle cicho, że dziecko może bawić się lub też spokojnie spać podczas jego pracy. Dodatkowo, nie słychać go w innym pomieszczeniu, co zapewnia całkowity komfort i spokój w domu.

Obsługa urządzenia jest banalnie prosta i intuicyjna– wszystko opiera się na trzech przyciskach: włączniku oraz pozostałych dwóch umożliwiających ustawienie czasu pracy oraz prędkości działania oczyszczacza. Wymiana filtra polega natomiast na otwarciu klapki ochronnej po tylnej części urządzenia. Nie wprowadzamy tutaj żadnych ustawień i parametrów. To bardzo duży atut tego sprzętu. Zaraz po zakupie jest on gotowy do działania (należy pamiętać jedynie o zdjęciu folii ochronnej filtra).

Urządzenie jest estetyczne, małe, posiada też dekoracyjny nadruk. Uważam, że świetnie wkomponuje się w każde wnętrze. Nowoczesny design sprawia, że nie rzuca się w oczy- spisze się zarówno w salonie jak i w sypialni, czy pokoiku dziecka.

Warto zwrócić też uwagę na wydajność. Oczyszczacz Goclever zapewnia przepływ powietrza na poziomie 180 m3/h.)- sprawdzi się w pomieszczeniach, których powierzchnia wynosi od 15 do 20 mDodatkowo ma opcję jonizacji powietrza (w tempie 5 mln jonów/cm3) oraz wbudowaną lampę UV.

pokoik malucha dwulatka

Oferta urządzeń dostępnych na rynku jest bardzo szeroka. Obecnie trudno więc dokonać wyboru, tym bardziej, że ceny mieszczą się w granicach od ok 200zł do nawet kilku tysięcy zł. Jeśli jednak szukacie podstawowej wersji oczyszczacza, który działa sprawnie i efektywnie, nie posiada przy tym żadnych zaawansowanych, dodatkowych funkcji, a jest w rozsądnej cenie– Goclever Cristal Air Coral z pewnością Cię zainteresuje.

Oczyszczacz Goclever to koszt 199,00 zł.

5 komentarzy

 1. Senna Sowka

  8 czerwca 2018 at 13:49

  Bardzo piękna poduszka na łóżku, taka nietypowa. Można wiedzieć w jakim sklepie została zakupiona? ; )

  1. Izabela

   10 czerwca 2018 at 21:53

   To hipcio od Done by deer TUTAJ

 2. Ema

  28 grudnia 2017 at 11:46

  Jak zwykle, zamiast działać na rzecz ochrony środowiska, w którym wszyscy żyjemy najłatwiej kupić urządzenie i mieć z głowy 🙁

 3. Jasia

  27 grudnia 2017 at 13:47

  fajnie, że są takie urządzenia! Można zadbać o swoje i rodziny zdrowie, więc naprawdę warto ponieważ nigdy nie wiemy jakie szkody wyrządziło nam już brudne, miejskie powietrze 🙁

 4. Karolina

  10 grudnia 2017 at 23:23

  jak korzystam z z osuszacza powietrza z filtrem, jednak chcę go zmienić ponieważ nie jest to zbyt ciche urządzenie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *