Pokoik Maksia, czyli najpiękniejszy zakątek naszego domu
Bardzo długo zastanawiałam się jak powinien wyglądać pokoik Maksia. Z jednej strony podoba mi się obecnie szalenie modny styl vintage, czyli powrót do przeszłości (który totalnie nie pasuje do reszty naszego domu), a z drugiej szukałam czegoś ponadczasowego, a przy tym dziecięcego i przyjemnego dla oka. Łóżka domki z kolei nieco już się opatrzyły, bo swój rozkwit miały jakieś dwa lata temu ale są piękne, inne i takiego u nas jeszcze nie było. Postanowiłam więc przeszukać Pinterest, wybrać najlepsze inspiracje i stworzyć coś co idealnie wkomponuje się w naszą przestrzeń. Tak oto powstał pokoik Maksia.
W związku z indywidualnym projektem- zabudowa meblowa wykonana została na wymiar przez pana Marka-stolarza. Zależało mi, aby pokoik zaspokoił potrzeby dziecka, czyli: posiadał duże i wygodne łóżko, dodatkowo pełnowymiarowe biurko do nauki oraz dużo miejsca do przechowywania książek i zabawek (dzieci mają garderobę w korytarzu). Dodatkowo liczyła się dla mnie wygoda dziecka i walory estetyczne wnętrza. Łóżko w formie zabudowanego domku stanowi główny element dekoracyjny. Taki układ pozwolił uzyskać sporo podwieszanych szafek, które kryją w sobie ogrom miejsca. Udało się zatem schować wszystkie gry, puzzle, auta, tory i klocki. Dzięki temu na wierzchu znajdują się książki i jedynie najbardziej aktualne na dany moment zabawki (ułożone zostały na niskim regale- tak by Maksiu samodzielnie potrafił sięgnąć to, co akurat go zainteresuje).
Dzięki współpracy z marką DESENIO w pokoju pojawiły się też piękne plakaty. Wybrałam czarno-biały nowoczesny alfabet, który zawisł nad biurkiem i motyw zwierzątek, które pojawiły się na prawej, wolnej od mebli ścianie. Plakaty znajdziecie TUTAJ.
Z moim kodem zniżkowym HOMEANDBABY macie 30% zniżki na plakaty* w Desenio do 18 października!
*z wyłączeniem ramek i plakatów z kategorii Handpicked/Collaborations/Personalizowane
Inne dodatki jak pościel z pieskiem Snoopy, kubek na kredki, mały dywanik, gałki meblowe i poduszka w kształcie pieska to produkty z Zara home, które kupiłam wiosną.
Tapeta, którą wybrałam i umieściłam za biurkiem to z kolei produkt ze sklepu mukaki.pl Początkowo chciałam pomalować tą część pokoju farbą. Z czasem jednak dojrzałam do tapety, która stanowi piękny motyw dekoracyjny, a dodatkowo ochroni ścianę przed okopaniem. Jest to też motyw ponadczasowego lastryko, które pojawia się teraz w instagramowych inspiracjach bardzo często. Tapeta wygląda na żywo przepięknie- zdecydowanie lepiej jak na zdjęciach. Docelowo, po lewej stronie biurka, ma pojawić się także zasłonka. Na ten moment jednak postanowiłam nacieszy się motywem lastryko, którego w naszym domu bardzo brakowało.
Z całości jestem bardzo zadowolona. Tym bardziej, że to autorski projekt. Wyszło ładnie, dziecięco, przytulnie i bardzo praktycznie. Pokoik Maksia to inspiracja dla tych, co planują urządzić wąski pokój w kształcie prostokąta i pomieścić w nim wszystko, co potrzebne.
Sylwia
28 czerwca 2022 at 10:29Świetny pomysł i wykonanie 🙂 Nowoczesny a zarazem wciąż dziecięcy, aż samemu chciałoby się mieć taki przytulny pokoik 🙂 Wykonanie szafek nad łóżkiem to świetne rozwiązanie na zagospodarowanie wolnej przestrzeni w małym pokoju 🙂
Kobieca Strona Dietetyki
31 grudnia 2021 at 17:48Jaki przytulny! Bardzo podobają mi się te stonowane kolory, a zarazem dziecięcy charakter tego pokoju 🙂
Gracja
26 października 2021 at 18:13Gratuluję pomysłu i wykonania! <3 Efekt końcowy jest naprawdę niesamowity! Szczególnie podoba mi się konstrukcja wnęki na łóżko w kształcie domku i tapicerowana ściana <3