Wielkanocne dekoracje DIY, czyli proste, a efektowne i to bez wychodzenia z domu

Dom i Wnętrze, Dziecko, Inspiracje

Wielkanocne dekoracje DIY, czyli proste, a efektowne i to bez wychodzenia z domu

Wielkanoc już za kilkanaście dni, a Wam brakuje pomysłu na tegoroczne dekoracje? Pozamykane sklepy, brak weny i humoru by zająć się czymkolwiek, a już tym bardziej organizacją świąt? Czas kwarantanny to trudny okres, jednak można go też pożytecznie wykorzystać! I choć wiem, że z dziećmi czasem niemożliwością jest zrobić cokolwiek, to takie zadanie z pewnością im się spodoba 🙂 A nie potrzebujecie niczego specjalnego! Sól, mąką, woda i farby. Oto cały przepis na świetną zabawę!

Zaczynamy oczywiście od przygotowania masy z której możemy wykrawać przeróżne kształty. Będzie to klasyczna masa solna. Nasze proporcje: 1 szklanka soli, 1 szklanka mąki i 0.5 szklanki wody. Składniki suche należy ze sobą wymieszać, a następnie porcjami dodawać wodę. Później wyrabiamy ciasto i gotowe! W celu przygotowania form do malowania wykorzystać możemy foremki do ciasteczek lub inne kuchenne przedmioty. Możemy też lepić jak z plasteliny i formować postacie, zwierzątka lub inne kształty. Wszystko dozwolone. W kolejnym etapie nasze formy należy wysuszyć. Możemy to zrobić w temperaturze pokojowej (z tym, że zajmie to kilka dni), lub w piekarniku. Wówczas nagrzewamy piekarnik do temp. 60 stopni i wkładamy nasze modele. Przy rozwałkowanych formach czas suszenia wynosi około godziny. Przy grubszym cieście okres ten z pewnością się wydłuży.

Kiedy nasze formy wyschną już całkowicie zabieramy się za ozdabianie. Jeżeli nie macie farb, świetnie sprawdzą się też pisaki. Ja czarnym pisakiem rysowałam kontur, dzięki czemu Janek miał gotowy szablon do malowania. W trudniejszych miejscach, zakamarkach, narożnikach pomagałam mu w malowaniu, a zwierzęta wszystkie wykonał całkowicie samodzielnie.

Takie ozdoby to zajęcie na kilka godzin. Sama mogłam się przy tym zrelaksować i przypomnieć sobie swoje dzieciństwo. Mamy teraz własnoręcznie wykonane dekoracje, które staną się ozdobą stołu wielkanocnego 🙂 A święta spędzone z najbliższymi to najpiękniejsze święta, mimo, że w czasie pandemii.

2 komentarze

  1. Joanna

    6 kwietnia 2020 at 10:19

    Super pomysł 🙂 Muszę zrobić takie z moim synkiem, bo już powoli kończą nam się pomysły na zabawy.

  2. Aleksandra

    31 marca 2020 at 08:41

    Super pomysł, żeby spędzić czas z dzieckiem, szczególnie w tym trudnym czasie 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *